دیجی کانفیگ
مرجع تخصصی آموزش وبمستر

برای شروع کار با PHP چه چیزهایی لازم دارید؟

اُکسین گستر

- تبلیغات -

برای شروع کار با PHP چه چیزهایی لازم دارید؟

برای نوشتن و تست کدهای PHP ابتدا به یک سرور نیاز دارید. خوشبختانه، لازم نیست که یک سرور خریداری کنید و نیاز به خرج پول نیست. درست است که PHP یک زبان برنامه نویسی عمومی است اما چون یک زبان اسکریپتی سمت سرور است باید یک هاست (مقداری از فضای وب ) که PHP را پشتیبانی کند خریداری کنید و یا کاری کنید که کامپیوترتان به عنوان یک سرور عمل کند. چون PHP نمی تواند بر روی کامپیوتر اجرا شود. این زبان بر روی سرور (server) اجرا شده و نتایج را به کامپیوتر سرویس گیرنده (client) برگشت می دهد. نگران راه اندازی و تست کدها بر روی کامپیوترتان نباشید. یک راه ساده برای اجرای کدها بر روی کامپیوتر استفاده از نرم افزاری به نام Wampserver می باشد.این نرم افزار تمام موارد لازم برای اجرای کدها را نصب می کند. نحوه نصب و استفاده از این نرم افزار را برای شما توضیح می دهیم.
برای دانلود این نرم افزار بر روی لینک زیر کلیک کنید :
دانلود Wampserver

 

نصب و تست Wampserver

بعد از دانلود Wampserver  مراحل زیر را برای نصب آن طی کنید :

برای شروع کار با PHP چه چیزهایی لازم دارید؟
برای شروع کار با PHP چه چیزهایی لازم دارید؟

2

3

4

5

6

7

8

 

10

 

بعد از نصب آن یک آیکون جدید مانند شکل زیر در سمت راست و پایین صفحه مانیتور و درست کنار آیکون ساعت مشاهده خواهید کرد :

11

 

بر روی آیکونی که می بینید کلیک کنید تا یک منو باز شود.در منوی ظاهر شده می توانید سرور را متوقف کرده، از آن خارج شوید و صفحات پیکربندی را مشاهده نمایید.
بر روی localhost کلیک کنید مشاهده می کنید که یک صفحه ظاهر می شود :
12
(localhost به سروری که بر روی کامپیوتر شما نصب شده است رجوع می کند،راه دیگر برای رجوع به سرور استفاده از IP ، ۱۲۷.۰.۰.۱ می باشد.)

13

 

در قسمت Tools بر روی ()phpinfo کلیک کنید. اگر همه چیز به خوبی پیش برود صفحه ای به شکل زیر مشاهده خواهید کرد که نشان دهنده نصب صحیح سرور بوده و شما می توانید شروع به کدنویسی کنید.

15

 

ذخیره فایل های PHP

وقتی که یک صفحه PHP ایجاد کردید لازم است که آن را در پوشه WWW برنامه Wampserver ذخیره کنید. این پوشه با کلیک بر روی آیکون برنامه قابل مشاهده است. به شکل زیر توجه کنید:

22

وقتی بر روی WWW کلیک می کنید پنجره ای به شکل زیر ظاهر می شود. در داخل این پنجره ممکن است فقط دو فایل index و testmysql وجود داشته باشند.

18

پوشه WWW معمولا در مسیر زیر قرار دارد :

c:/wamp/www/

پس برای اجرای فایل های PHP آنها را در این قسمت ذخیره کنید.

اُکسین گستر

- تبلیغات -