دیجی کانفیگ
مرجع تخصصی آموزش وبمستر

بکاپ گیری و بازگردانی بکاپ در دایرکت ادمین

اُکسین گستر

- تبلیغات -

بکاپ گیری از اطلاعات یکی از الزامات وب مستر بودن است و در صورتی که همیشه نسخه پشتیبان به روز از سایت خود نداشته باشید ممکن است با اتفاقات غیر قابل پیش بیین مواجه شوید و اطلاعات شما از بین برود، در این مقاله دیجی کانفیگ روش بکاپ گیری و بازگردانی بکاپ در دایرکت ادمین را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد، همراه ما باشید.

بکاپ گیری و بازگردانی بکاپ در دایرکت ادمین

برای تهیه نسخه پشتیبان از حساب خود در DirectAdmin:

  1. ورود به دایرکت ادمین
  2. به دنبال گزینه Create / Restore Backup باشید
  3. مواردی را که می خواهید در نسخه پشتیبان تهیه کنید انتخاب کنید (مانند حساب های ایمیل ، داده های ایمیل و غیره)
  4. روی دکمه Create Backup کلیک کنید. پیام ایجاد پشتیبان اضافه شده به صف را خواهید دید. هنگامی که ایجاد نسخه پشتیبان با موضوع انجام شد نسخه پشتیبان تهیه شده شما آماده است ، از طریق سیستم پیام DirectAdmin پیام دریافت خواهید کرد.
  5. همچنین بایگانی نسخه پشتیبان را در /backup/ فهرست دامنه خود مشاهده خواهید کرد. (به عنوان مثال: نسخه پشتیبان-ژوئن-۱۸-۲۰۱۷-۱.tar.gz)

برای بازیابی بایگانی نسخه پشتیبان از حساب خود در DirectAdmin:

شما دو دلیل برای بازگردانی اطلاعات دارید:
۱. انتقال فول بکاپ از هاست دیگر با کنترل پنل دایرکت ادمین ( در صورتی میتوانید بازگردانی فول بکاپ را انجام دهید که کنترل پنل هر دو هاست مبدا و مقصد دایرکت ادمین باشد ) .
۲. بازگردانی بک آپ بدلیل نقص در سایت و یا از بین رفتن اطلاعات
در هر دو مورد ابتدا فایل بک آپ را در پوشه backups در روت هاستان قرار دهید ، توجه داشته باشید پوشه backups می بایست بصورت سیستمی از بخش Create/Restore Backups مطابق تصویر زیر ایجاد شود:

بکاپ گیری و بازگردانی بکاپ در دایرکت ادمین

در مرحله بعد مطابق تصویر زیر پوشه backups در روت هاست شما ایجاد می شود:

بکاپ گیری و بازگردانی بکاپ در دایرکت ادمین

سپس فایل بک آپ دایرکت ادمین را در پوشه backups قرار دهید. مطابق تصویر زیر ابتدا فایل بک آپ را از لیست انتخاب کرده  و سپس بروی Select Restore options کلیک کنید :

بکاپ گیری و بازگردانی بکاپ در دایرکت ادمین

همان گونه که در هنگام تهیه نسخه ی پشتیبان می توانستید مشخص کنید که از کدام بخش های هاست ، نسخه ی پشتیبان تهیه شود در هنگام بازگردانی نیز مطابق تصویر زیر قادر به انتخاب این موارد هستید.
پس از انتخاب بخش های مختلف می توانید بر روی گزینه ی Restore Selected Items کلیک کنید تا عملیات بازگردانی انجام شود.

بکاپ گیری و بازگردانی بکاپ در دایرکت ادمین

با توجه به حجم فایل نسخه پشتیبان، ممکن است بازگردانی بک آپ کمی زمانبر باشد، به این نکته توجه کنید برای بازگردانی بک آپ باید فضای کافی در هاست شما وجود داشته باشد، در غیر اینصورت بازگردانی بک آپ ناقص انجام می شود.

 

اُکسین گستر

- تبلیغات -